Суха і зневоднена шкіра: у чому різниця і як відрізнити

Суха і зневоднена шкіра мають потреби, що принципово розрізняються, і потребують різного підходу до організації догляду. Неправильна діагностика спричиняє некоректний підбір доглядових засобів. Через війну замість бажаного косметичного ефекту відбувається погіршення стану шкірних покривів. Вміння розрізняти, суха чи зневоднена шкіра, допоможе уникнути помилок у догляді.
Що таке суха шкіра
Сухість шкірних покривів - генетично обумовлена особливість людини, яка залежить від зовнішніх чинників. Суха шкіра - відмінна риса зовнішності, що залишається незмінною протягом життя.
Причини сухої шкіри
Головна причина – недостатня продукція природного шкірного жиру. Через слабку роботу сальних залоз виробляється мало себума, який є природним мастилом. Завдяки комплексу ліпідів, які становлять основу себуму, шкіра захищена від зневоднення та впливу негативних зовнішніх факторів — токсинів із навколишнього простору, вітру, сонячного випромінювання, температурних перепадів. Ліпіди відіграють важливу роль у створенні природного захисного бар'єру, який підтримує нейтральний рівень pH, перешкоджає втраті еластичності та пружності.
Ознаки сухої шкіри тіла
Суха - тонка, схильна до лущення вздовж усієї поверхні тіла, грубувата на дотик. Для цього типу шкірних покривів характерна матовість та відсутність натяку на жирний блиск. Рання поява сіточки дрібних зморшок – відмінна особливість, яка допомагає визначити приналежність до сухого типу. Основні ознаки:
- лущення;
- тонка текстура;
- почуття стягнутості;
- тьмяний відтінок.
Головна відмінність сухої шкіри від зневодненої – потреба в інтенсивному харчуванні, якого не вистачає через знижену активність сальних залоз.
Як доглядати за сухою шкірою
Сухий епідерміс потребує регулярного харчування. Актуальні засоби з керамідами та жирними кислотами. Правильний догляд за сухою шкірою обов'язково включає використання олії, поживних кремів з жирною текстурою. Основні етапи:
- Делікатне очищення. Для видалення забруднень оптимально підходять засоби консистенції косметичного молочка чи вершків.
- Відновлення ліпідного шару. Найкраще рішення - продукти на основі олії ши, авокадо, жожоба, арганової, оливкової, макадамії.
- Захист від втрати вологи. Створення на поверхні ліпідної захисної плівки перешкоджає випаровуванню вологи.
Кращий ефект досягається при правильному тривалому та регулярному догляді за шкірними покривами.
Що таке зневоднена шкіра
На відміну від сухої зневоднена шкіра – стан, що розвивається внаслідок недостатнього отримання вологи. Це тимчасове явище, з яким у різні періоди життя може мати справу з будь-яким типом епідермісу. Навіть жирна шкіра нерідко буває зневодненою. У цьому випадку дефіцит вологи в епідермісі поєднується з характерним сальним блиском та підвищеною схильністю до почервоніння. При правильному догляді зневоднена шкіра відновлює функції, стає зволоженою та виглядає здоровою.
Причини зневодненої шкіри
Одна з найпоширеніших причин – зневоднення організму, що відбувається при порушенні питного режиму та теплових впливах. Епідерміс стає зневодненим після відвідування сауни чи лазні. Звичка приймати гарячу ванну чи душ також сприяє втраті вологи організмом. Жорстка вода ускладнює проблему. Інші причини:
- Зловживання алкоголем, кавою та напоями, що містять кофеїн.
- Сухе повітря у приміщенні через прилади опалення або працюючий кондиціонер.
- Неправильно підібрані косметичні засоби для догляду.
- Стресові дії, підвищені фізичні навантаження.
- Режим харчування з обмеженим вживанням води, великою кількістю гострої, солоної та жирної їжі.
Спровокувати втрату вологи може інтенсивне сонячне проміння. Ультрафіолетові промені руйнують захисний бар'єр, що сприяє прискореному випаровуванню вологи з поверхні шкіри.
Ознаки зневодненої шкіри
Для зневодненого епідермісу характерна поява глибоких зморшок, які розгладжуються після нанесення зволожуючого засобу. Інші ознаки:
- Відчуття стягнутості у поєднанні з жирним блиском.
- Рясні дрібні зморшки.
- Підвищена чутливість.
Для зневодненої шкіри характерні тьмяний колір та нерівна, неоднорідна поверхня. При сухому типі зовні нагадує пергамент. Часто спостерігаються свербіж та почервоніння на окремих ділянках.
Як доглядати за зневодненою шкірою
Щоб відновити нормальний водний баланс в епідермісі, потрібно регулярно наносити зволожуючі засоби, які доставляють та утримують вологу у шкірі. Догляд за зневодненою шкірою передбачає використання косметичних продуктів із зволожуючими компонентами — гіалуроновою кислотою, екстрактом алое вера, гліцерином, сечовиною, сорбітолом. Основні етапи догляду:
- Делікатне очищення. Щоб видалити забруднення з чутливих шкірних покривів, використовують м'які тоніки та лосьйони, які не містять спирту.
- Поповнення та накопичення вологи. Для відновлення водного балансу наносять креми, гелі, сироватки на основі зволожуючих компонентів.
- Захист від втрати вологи. Засоби, що утворюють на поверхні шкіри захисну плівку, перешкоджають втраті вологи. Шукайте активні компоненти у складі - сквалан, ланолін, олія ши та інші рослинні олії.
При правильному відході молекули води утримуються клітинами епідермісу, що забезпечує постійне відчуття зволоженості.
Як відрізнити суху шкіру від зневодненої
Лущення, відчуття стягнутості, тьмяний колір - ознаки, які підходять для опису сухої та зневодненої шкіри. Однак важливо розрізняти причини проблеми, щоб адекватно підходити до вирішення. Так, суха шкіра лущиться по всій поверхні тіла. Хоча зневоднена на окремих ділянках. Для сухих шкірних покривів надлишкова сухість - типовий стан будь-якої пори року. Зневоднена шкіра зазвичай стає влітку і взимку. Для зневодненого епідермісу при жирному типі характерна наявність сального блиску, забитих пір і висипів, пов'язаних із недостатнім очищенням.
Щоб дізнатися про тип шкіри, проведіть прості тести. Захопіть та утримуйте протягом 3-4 секунд шкірну складку на щоці. Відпустіть та інтерпретуйте результат. Якщо навколо зони впливу утворилися дрібні зморшки, шкіра зневоднена. Візьміть тонку суху серветку і прикладіть послідовно до області чола, підборіддя, носа. Якщо на серветці відсутні жирні плями, шкіра суха.
Догляд за шкірою від Sister's Aroma
Колекція доглядових засобів бренду Sister's Aroma містить продукти для вирішення проблем сухої та зневодненої шкіри. Косметика виготовлена на основі натуральних інгредієнтів без додавання синтетичних ароматизаторів та барвників. Найкращі засоби:
- Multi-Use Collagen міст. Зволожуючий продукт для обличчя, який миттєво відновлює захисний бар'єр епідермісу та перешкоджає втраті вологи.
- Лосьйон для тіла Маракуя. Відразу після нанесення надовго усуває відчуття стягнутості, інтенсивно зволожує та формує захисний шар. Підходить для сухої та зневодненої шкіри.
- Гель-крем Boosting Hydrator X10 Зволожуючий продукт, створений для миттєвого насичення шкіри вологою та створення захисної плівки, яка замикає молекули води в епідермісі.
- Засіб для вмивання Gentle Everyday Cleanser. М'який очищувальний склад підходить для дбайливого видалення забруднень із зневодненої та сухої шкіри.
Якщо ви сумніваєтеся, як правильно оцінити тип епідермісу, скористайтеся безкоштовною консультацією косметолога. Досвідчені консультанти допоможуть з'ясувати стан шкірних покривів, визначити тип та підібрати оптимальні доглядові продукти. Спробуйте наші бестселери для зволоження та живлення, щоб особисто переконатись у ефективності косметики. Регулярний правильний догляд допоможе зробити шкіру здоровою та доглянутою.
Часті питання
Чи може шкіра одночасно бути сухою та зневодненою?
Так. Це поширена ситуація, яка досить легко коригується за допомогою регулярного зволоження.
Чи можна зробити суху шкіру нормальною?
Генетична схильність до малої освіти Себума неможливо кардинально виправити. Однак правильний догляд зменшує ознаки надмірної сухості та надає шкірі здорового вигляду.
Зневоднення – це сезонна проблема чи ні?
Влітку в сильну спеку і взимку, коли шкіру висушують прилади опалення та морозне повітря на вулиці, шкірні тканини найбільш схильні до зневоднення.