Шкіряні аромати у парфумерії
Шкіряні ноти в парфумерії трапляються досить рідко, що робить їх практично ексклюзивними. Для таких ароматів характерні комбінації із шипровими, деревними, димними нюансами. Вони асоціюються з теплом, багатством та розкішшю. Відрізняються глибиною відтінків та гармонійним переплетенням рідкісних запахів. Це вибір вимогливих натур, які люблять експерименти і готові задовольнятися стандартними рішеннями. Поціновувачам нішевих ароматів буде цікаво дізнатися, як з'явилися шкіряні парфуми, чому варто їх носити і як вибрати.
Що таке шкіряний аромат
Шкіряні аромати - це композиції, які отримують у процесі вироблення шкіри. Технологія виробництва включає зоління, пікелування, протруювання, дублення, дезодорування. На кожному етапі виробництва використовують спеціальні хімічні речовини, які змінюють структуру шкіри та надають матеріалу певного запаху.
Як з'явилися шкіряні аромати
Історія використання шкіряних ароматів у парфумерній промисловості розпочалася у XVI столітті. На той час нехтували нормами санітарії. Відходи викидали на міські вулиці. Вміст горщиків виливали на бруківки. Смердючі запахи переслідували городян, які намагалися пройтися пішки. Аристократи в такому разі прикривали ніс рукою, на яку була надіта лайкова рукавичка. Вдихати запах шкіри було набагато приємніше. Щоб зробити прогулянки максимально комфортними, рукавички стали наносити ароматичні речовини. Просочення робила свою справу. Виходило, коли аристократ прикривав ніс рукою, він вдихав вишукану ароматичну композицію.
Перший офіційний парфум був виготовлений для англійського монарха Георга III і отримав назву "English Royal Leather". З того часу шкіряний аромат прижився у парфумерії та зайняв особливу нішу для шанувальників оригінальних рішень. Незвичайний купаж на основі шкіри часто поєднував ноти ялівцю, берези, інших рослин та квітів. Сьогодні шкіряні аромати у парфумерній індустрії одержують без використання шкіри. До складу композиції входять лише речовини, які застосовують для вироблення шкіряної сировини. У таких букетах вгадуються ноти:
- ялівцевої олії;
- лабдануму (ладанника);
- кастореуму (бобрового струменя);
- березового дьогтю;
- смоли дерев сімейства гамамелісових (стіракс).
Завдяки творчим пошукам парфумерів в ексклюзивних продуктах зустрічаються відтінки тютюну та дими, меду та бурштину.
Вважається, що популяризації шкіряного парфуму людство завдячує парфумерам Грасса - міста на Лазурному узбережжі Франції. Сьогодні Грасс – визнана парфумерна столиця світу. З давніх-давен змішування ароматичних композицій доведено майстрами міста до ступеня мистецтва. Саме в Грасі стали вперше робити ароматичні олії для просочення лайкових рукавичок.
Шкіряні аромати: причини популярності
З урахуванням історії появи у парфумерній промисловості шкіряні композиції асоціюються з високим соціальним статусом, фінансовим благополуччям та успішністю. Шкіряні парфуми популярні серед чоловіків, які приділяють велику увагу зовнішньому вигляду та іміджу. Незвичайна композиція викликає інтерес у жінок, які люблять насичені, стійкі запахи шлейфу. Якщо користуєтеся таким парфумом, ризик залишитись непоміченим мінімальний. Це непересічний парфумерний продукт, який стане яскравим акцентом у спокійному образі. Які бувають шкіряні аромати:
- классические (насыщенные, густые, теплые);
- замшевые (мягкие и бархатистые);
- комбинированные (с добавлением цветочных, фруктовых, древесных нот).
Широка ароматична палітра – додаткова причина популярності таких парфумів. Завдяки різноманітності пропозицій свій ідеальний запах легко знаходять різні люди.
Чим пахнуть шкіряні аромати
Шкіряний парфум пахне виробленими шкіряними виробами з різними доповненнями у вигляді квіткових, пряних, шипрових нюансів. Особливості та характеристики аромату:
- виразний та грубуватий;
- аристократичний та елегантний;
- теплий та димний.
Назва "шкіряна" умовна. Насправді шкіряні вироби, які започаткували парфумерний стиль, після багатоетапної обробки практично не пахнуть шкірою. Вони поєднують запахи хімічних речовин, які використовують у процесі виготовлення сировини для шкіргалантереї. У таких духах нерідко є ноти квітів, фруктів, трав, мускусу. Квіткові компоненти часто представлені відтінками ірису та фіалки. Інші популярні ароматичні складові – тютюн, дерево, смола, чорний чай, пачулі, дим.
Кому підходять шкіряні аромати
Такі композиції погано підходять для категорії мас-маркетів — вони надто характерні та неординарні для широкого кола аудиторії. Зазвичай зустрічаються у нішевих та люксових продуктах у різних комбінаціях. Завдяки яскравій центральній ноті, на якій базується шкіряний стиль, духи не втрачають суть жанру незалежно від додаткових інгредієнтів. Цю властивість широко використовують парфумери, які змішують базові ноти з різноманітними деревними, квітковими, східними, зеленими відтінками. Колекція парфумів з ароматом шкіри представлена різноплановими продуктами на будь-який смак – не складно знайти коханого.
Парфуми зі шкіряним ароматом стануть фінальним акордом у створенні елегантного, благородного образу. Щоб вибрати свій ідеальний запах, орієнтуйтеся на особисті уподобання, спосіб життя та знаменитих представників, випущених відомими парфумерними будинками. Найкращі продукти з ароматом шкіри від знаменитих парфумерів:
- Scandal от Lanvin.
- Cuir de Russie от Chanel.
- Tabac Blond от Caron.
- Madam X от Ava Luxe.
- Kelly Caleche от Hermes.
- Tuscan Leather от Tom Ford.
- CH от Carolina Herrera.
- Eau de Velours от Bottega Veneta.
Важко сперечатися із визнаними лідерами парфумерного ринку. Однак із цим завданням успішно справляється нішева парфумерія. Переваги нішевих парфумів – унікальні аромати, які практично неможливо зустріти на іншій людині. Це означає, що власник парфуму має бути єдиною і неповторною зіркою на небосхилі. Якщо хочеться нових емоцій та вражень, підкреслити свою індивідуальність та стиль, вибирайте нішові продукти Sister's Aroma. У колекції бренду жіночі, чоловічі композиції та варіанти унісекс. Спробуйте дивовижні духи, які не залишать байдужими:
- Under Skin. Тютюново-димний аромат унісекс з виразними відтінками тютюну та віскі.
- Berry Me. Входить до групи гурманських та інтригуючих. З яскравими нотами ялівцю, мускусу та амбри.
- Male. Варіант унісекс з домінуючими відтінками джину, мускусу, дерева.
Шкіряні парфуми – оптимальний вибір для людей на кшталт "здивуйте мене". Коли спробував усе у житті, лишилося носити неординарні парфуми. Разом із таким ароматом виникає відчуття винятковості. Це простий спосіб підкреслити респектабельність та статусність образу. Носіть шкіряні аромати, щоб повертатися до приємних спогадів, пов'язаних із прогулянкою в куртці з наппи або поїздкою в салоні авто, обробленого шкірою. Такі парфуми притягують своєю ексклюзивністю із відтінком раритету.
Як наносити та носити шкіряні аромати
Правильне нанесення парфумів сприяє повному розкриттю композиції – ароматичні речовини "заграють" на шкірі неповторними відтінками. Шкіряні парфуми при першому розпиленні можуть здатися надто експресивними. Однак за кілька хвилин букет стане збалансованим і гармонійним. Через агресивну виразність такі парфуми погано підходять для дому, краще для вечірки, прогулянки, участі у заходах та публічних виходів. Щоб правильно нанести шкіряний парфум, слід дотримуватись стандартної схеми:
- Розпорошуйте на попередньо очищену, переважно теплу шкіру після душу.
- Вибирайте для нанесення ділянки шкіри з близьким розташуванням великих кровоносних судин – зап'ястя, шия, вуха, внутрішня поверхня ліктя.
- Зачекайте 5-10 хвилин, щоб композиція повністю розкрилася після контакту із теплою шкірою.
Шкіряні запахи парфумів підходять для будь-якої пори року. Краще для осені, коли ідеально гармонують зі шкіряними куртками та тренчами. Це універсальні продукти, які стануть у нагоді для створення завершених офісних, повсякденних та вечірніх образів. Головне знати міру - 2-3 пшиків достатньо, щоб залишити після себе ароматний шлейф. Будь-яке вбрання у поєднанні з такою композицією набуває особливого шику.
Вибирайте свій ідеальний шкіряний аромат в інтернет-магазині Sister's Aroma, де зібрано унікальну колекцію нішевої парфумерії. Консультанти магазину допоможуть зробити вдалу покупку.