2023-07-21 12:37:14
Sunscreen. Усе, що потрібно знати про захист від сонця
A little trick: у кінці статті є висновок, де ми зібрали найголовніше із цього тексту. Тому, якщо не знайдеться часу на всю статтю, ви можете прочитати лише його.
Для чого користуватися сонцезахисним кремом?
Трохи теорії: сонячне світло поділяється на промені, які впливають на наш організм. До Землі доходять лише два їх типи: UVA та UVB.
UVB промені впливають на верхній шар шкіри – епідерміс. Здебільшого завдяки їх дії ми отримуємо засмагу і можемо обгоріти.
UVA промені проникають у дерму – глибокі шари шкіри. Такий тип ультрафіолету провокує руйнування колагену та еластину, відмирання клітин, зміни у їх ДНК.
Як результат впливу ультрафіолету: опіки, передчасне старіння шкіри, поява зморшок, ризик розвитку дерматиту та меланоми. Сонцезахисні засоби допомагають захистити вашу шкіру саме від цього.
Що таке фільтри, якими вони бувають і яким чином захищають нашу шкіру?
Компоненти у складі засобів, що здатні захистити нас від ультрафіолету – це UV фільтри. Вони поділяються на 2 типи: фізичні (мінеральні) та хімічні.
Фізичні фільтри працюють на поверхні шкіри. Вони відбивають ультрафіолет, як дзеркало, забезпечуючи нам захист від нього.
Хімічні фільтри дозволяють UV-променям проникати всередину шкіри, де ультрафіолет поглинається та переробляється у тепло. Такого типу фільтри бувають старого та нового покоління (більш стабільні).
Коротко про цифри: що таке SPF 10, 15, 30 і 50 на вашому кремі
Ці цифри показують скільки часу ми можемо провести на сонці до того, як шкіра обгорить. Якщо без захисту ваша шкіра отримає опік за 15 хвилин, то з SPF 10 цей час збільшиться у 10 разів, з SPF 15 – у 15 разів і так далі.
Також вони позначають рівень захисту від UV-променів:
SPF 15 = 93% захисту
SPF 30 = 97% захисту
SPF 50 = 98% захисту
Засіб на яких фільтрах обрати для себе?
Якщо у вас чутлива шкіра чи шкіра з акне, радимо обирати сонцезахисні креми на фізичних фільтрах. Вони будуть трохи підсушувати запалення, не викликатимуть подразнень та матимуть легкий антибактеріальний ефект. Проте такі фільтри можуть дещо вибілювати шкіру.
Засоби з хімічними фільтрами не змінюють колір шкіри, тому в цьому аспекті будуть комфортнішими у користуванні. Проте на дуже чутливій шкірі можуть викликати подразнення – це стосується здебільшого фільтрів старого покоління.
Також ви можете обрати для себе комбінований сонцезахист, як крем Sister’s Aroma. У ньому поєднано фізичні та хімічні фільтри нового покоління. А також такі компоненти як: аденозин, ніацинамід, рослинні екстракти та вітамін Е. Тому він не вибілює шкіру та надає додатковий догляд.
Як поєднати SPF з beauty-рутиною?
Сонцезахисний крем – це останній крок догляду за шкірою. Якщо у санскріні є достатньо зволожувальних і доглядових компонентів, ним можна замінити денний крем.
Зверніть увагу, навіть якщо тональний засіб має UV-фільтри, кремом з SPF все одно варто скористатися. Оскільки зазвичай ми не наносимо стільки ВВ-крему чи тональної основи, скільки потрібно для хорошого захисту.
Також варто пам’ятати: якщо крем на фізичних фільтрах, то макіяж зверху буде зменшувати захист від сонця.
Коли наносити sunscreen?
Оскільки фізичні фільтри працюють, як дзеркало, вони починають діяти одразу після нанесення. Тому ви можете скористатися сонцезахистом перед виходом з дому.
Хімічні фільтри починають працювати на шкірі після 5-30 хвилин. Тому крему з такими фільтрами потрібен час, щоб увібратися та почати діяти.
Якщо сонцезахисний крем на комбіновиних фільтрах, наносьте його заздалегідь, як крем з хімічними фільтрами.
Скільки засобу наносити на шкіру?
Тут є визначені норми, щоб ваш крем на 100% спрацював: 2 міліграми на квадратний сантиметр шкіри. Умовно, це 13 крапок крему на обличчя. Або дві полоски крему довжиною з ваш вказівний та середній палець – цього вистачить на шию, обличчя і вуха.
Якщо ви використовуєте засоби у формі спрею, розпилюйте їх на шкіру, поки не помітите, що кожен її сантиметр вкритий санскріном. Орієнтуйтеся на блиск, якщо шкіра блистить – санскрін є.
Коли оновлювати SPF?
Креми на фізичних фільтрах та хімічних фільтрах старого покоління – що 2 години.
Креми на хімічних фільтрах нового покоління можна не оновлювати в межах міста.
Комбінований сонцезахист – у межах міста оновлюйте кожні 5-6 годин. Під активним сонцем – що 2-3 години. Такі рекомендації ми даємо до нашого крему, проте залежно від засобів цей час може відрізнятися.
Як знімати SPF?
Щоб якісно прибрати санскрін, шкіру потрібно очищувати у 2 етапи:
– нанести на сухе обличчя гідрофільну олію або міцелярну воду, помасажувати шкіру та змити водою
– вмитися за допомогою гелю, щоб зняти залишки гідрофільної олії та SPF-крему.
Якщо ви оновлюєте санскрін протягом дня, перед цим також потрібно зняти попередній шар крему. Це зручно робити серветками для демакіяжу.
Щоб змити SPF-крем з тіла, достатньо гелю для душу, якщо засіб на фізичних фільтрах. Або ж олії для душу, якщо крем на хімічних фільтрах.
Висновок
– Захист від сонця важливий, оскільки UV промені провокують фотостаріння, дерматити, меланому.
– Є два типи сонцезахисних фільтрів. Фізичні, котрі відбивають UV промені від шкіри, як дзеркало та хімічні, котрі вбирають та перетворюють UV промені на тепло
– Для хорошого захисту потрібно наносити 2 мг засобу на квадратний сантиметр шкіри – це 13 крапок на обличчя чи «два пальці» на обличчя шию і вуха
– Фізичні фільтри потрібно поновлювати кожні 2 години. Хімічні фільтри нового покоління можна не поновлювати в умовах міста. Перебуваючи під активним сонцем, поновлюйте SPF кожні 2-3 години.
– Макіяж зменшує захист, якщо ваш сонцезахисний засіб на фізичих фільтрах.
– Знімайте SPF двоетапно, щоб попередити закупорення пор: гідрофільною олією та гелем для вмивання.
Рекомендуємо спробувати