У чому різниця між туалетною водою та парфумом
Ринок ароматичної продукції різноманітний. Він представлений не лише різними нотами та нюансами, групами та підгрупами, а й форматами. Тому навігація світом ароматів може виявитися справжнім лабіринтом. І знайти свій фірмовий аромат, який відобразить та доповнює хімію тіла, це непросте завдання. Сьогодні ми поговоримо про те, чим відрізняються парфуми та туалетна вода. Розуміння термінології дозволить зробити правильний вибір при виборі ароматичного акомпанементу. Йдеться не тільки про аромат, але також про стійкість та інтенсивність, що забезпечують витончене і незабутнє враження.
Туалетна вода та парфум: різниця
У колекціях одного бренду часто пропонують продукти з однією назвою, але в різній упаковці та з різною ціною. Це пояснюється тим, що в одному флаконі може бути одеколон, в іншому — туалетна вода, а в третьому — парфуми. Тому так важливо звертати увагу на опис товару при покупці в інтернет-магазині та на етикетку при покупці в традиційному бутику парфумерної продукції. А ми розповімо, у чому саме різниця між парфумом та туалетною водою.
Концентрація ароматичних речовин
Це основна відмінність парфуму від туалетної води, що позначається на всіх характеристиках ароматичної продукції.
- У парфумі - парфумах - концентрація ароматичних олій досягає 20-30%. Такий аромат тримається на шкірі весь день, тому що швидкість випаровування важких ефірних компонентів набагато нижча, ніж легших молекул води, спирту та інших рідин, що використовуються парфумерами.
- Туалетна вода включає до складу від 5% до 15% ароматичних олій. На флаконі обов'язково вказується маркування EDT, яке підтверджує меншу концентрацію засобу. Аромат зберігається на шкірі до 4 годин. Шлейф від такої парфумерної продукції не такий стійкий і швидше випаровується, ніж після використання парфумів, тому туалетну воду доводиться наносити протягом дня повторно. Туалетну воду рекомендують купувати для теплої пори року, тому що її аромат легкий і не такий виражений.
Загалом туалетна вода, що випливає з назви, призначена для додавання образу деяких ароматичних нюансів після ранкового туалету. Тоді як духи розробляються, щоб наголосити на унікальності образу, додати йому яскравих акцентів.
Є ще один проміжний формат – парфумована вода з концентрацією ароматичних олій у 10-20%.
Резюме: Парфуми завжди будуть більш концентровані, ніж туалетна вода. Духи пахнуть яскравіше, аромат довше тримається.
Вище концентрація, більша ціна
Найдорожчими у будь-якій парфумерній композиції є ароматичні олії. Це рідкісні та дорогі речовини, які отримують зі світу флори та фауни, а також їх синтетичні аналоги. Концентрація таких компонентів у духах вища, тому вони більш стійкі та дорожчі. Але й тримаються парфуми на шкірі довше, поступово розкриваючись, тоді як туалетна вода швидше затихає. Ця відмінність впливає на ціну.
Резюме: Духи коштують дорожче через яскравіший аромат і стійкість. Ці характеристики забезпечує висока концентрація ароматичних речовин у складі.
Спосіб нанесення
Ще одна характеристика, яка відрізняє парфум від туалетної води, це спосіб нанесення. Як мовилося раніше, парфуми тримаються цілий день і відрізняються яскравим запахом. Тому їх наносять локально на точки пульсу – зап'ястя, шию.
Туалетну воду наносять щедріше, оскільки запах у цієї парфумерної продукції не такий інтенсивний і досить швидко випаровується.
Стійкість
Аромати у формі туалетної води краще вибирати для повсякденного носіння, коли ви йдете в офіс чи у справах. Ідеальний варіант – наносити їх перед виходом за двері, тому що легкий аромат недовговічний та за 2-4 години зникне.
Якщо ви збираєтеся на побачення, торжество, вам просто потрібні духи. Вони доповнять образ, залишать незабутнє враження і, головне, не потьмяніють протягом дня, тому що їх аромат протримається на шкірі до 8 годин.
Термін зберігання
Залежно від якості інгредієнтів та місця зберігання, більшість парфумів мають термін придатності не менше трьох-п'яти років. Тривалість зберігання залежить від конкретної архітектури аромату. Туалетна вода старіє трохи повільніше, тому що в ній вища концентрація спирту у складі. А він діє як захисний консервант.
Що краще: парфум чи туалетна вода
Питання "Що краще - туалетна вода чи парфум" покупці задають дуже часто. І однозначної відповіді на нього немає. Обидва продукти мають свої переваги та своїх шанувальників. При цьому слід розуміти, навіть якщо обидва типи ароматів складаються з одних і тих самих нот, вони пахнуть схоже, але не зовсім однаково. Наприклад, трохи лавандових парфумів виділить більш високу концентрацію аромату, ніж туалетна вода з такими ж нотами. У міру збільшення рівня ароматичного масла певні ноти на шкірі можуть ставати більш насиченими, різкими чи солодкими – залежно від хімічного складу аромату.
При виборі формату варто запитати себе, наскільки сильним має бути ваш аромат. Більш висока концентрація аромату в парфумах забезпечує більш стійкий і яскравий аромат, тоді як туалетна вода більше схожа на дезодорант, який наносять густіше, ніж парфуми.
Довіртеся своєму "носу", щоб відчути різницю і зрозуміти, до яких запахів ви тяжієте. Якщо ви віддаєте перевагу свіжим, тонким, м'яким, не п'янким ароматам, радимо вам звернути увагу на туалетну воду. Якщо ж вам, навпаки, подобаються насиченіші аромати, які не залишаються непоміченими і залишають відвертий шлейф, ідеально підійде парфум. Він довше тримається на шкірі та залишає сильніший слід.
Резюме: Різні формати одного аромату слід вважати спорідненими, але не аналогічними продуктами — натяки на подібність будуть, але кожен з них буде унікальним.
Коли ми розібралися, чим відрізняється парфум від туалетної води, поговоримо про ноти.
Популярні парфуми Sister's Aroma
Пропонуємо вам познайомитися з декількома ароматами парфумерного бренду. Це ексклюзивна продукція, яка добре наголосить на вашій індивідуальності.
- Парфуми Pink Moon
Цей аромат підходить як чоловікам, так і жінкам. Його можна носити у будь-яку пору року та доби. Такі ноти, як бергамот, цедра, чорна смородина, рожевий перець, троянда, жасмин, солодка злива, мускус та кедр створюють одночасно витончений та спекотний, чарівний та свіжий аромат. Цей неймовірно стійкий аромат одночасно безневинний, свіжий і соковитий, солодкий завдяки нотам садових квітів.
- Парфуми Red Moon
Яскравий аромат для чоловіків та жінок талановиті парфумери бренду Sister's Aroma вибудували з нот мандарину, спецій, садових квітів, кедрового дерева, амбри, моху та мускусу. Духи зі шляхетним характером стануть ідеальним акцентом будь-якого образу.
- Парфуми Tulip me
Ці парфуми підійдуть тим, хто любить аромати чистоти, свіжості та краси. Ігристий бергамот, ніжний тюльпан, м'який жасмин та яскрава тубероза створюють композицію, яка ідеально підходить для теплої пори року. Цей спокусливий та невимушений аромат не залишиться непоміченим оточуючими.
Більше яскравих нішевих ароматів можна знайти у каталозі бренду. Чоловічі, жіночі, для різної пори року настрої вибрати є з чого. А якщо ви розгубилися в цій різноманітності, скористайтеся консультацією менеджера, щоб купити ту парфум, яка стане вашим вірним супутником.