Безкоштовна доставка при покупці понад 750 грн

Що таке ноти у парфумерії? Розбір парфумів по нотах
229
25 січ 2023
Що таке ноти у парфумерії? Розбір парфумів по нотах

Що таке ноти у парфумерії? Розбір парфумів по нотах

Аромат парфумів змінюється і звучить по-різному відразу після нанесення, через півгодини та через кілька годин. Це пояснюється складною структурою, в яку входить безліч ароматичних компонентів — нот. А вся композиція побудована у вигляді піраміди, в якій є три рівня:

  • верхні чи початкові ноти;
  • ноти "серця" або середні ноти;
  • базові чи кінцеві ноти у парфумерії, які також називають "шлейфом".

Парфумери використовують ароматичні олії з різними показниками "летючості". Легкі олії швидко вивітрюються з поверхні шкіри, запах випаровується. Тяжкі молекули залишаються надовго. Тому деякі ноти ніс відчуває лише на початку знайомства з букетом. А інші проступають за кілька годин.

Зупинимося докладніше на тому, що таке ноти у парфумерії, і як звучить складна ароматична симфонія, створена талановитими майстрами.

Що таке ноти у парфумах

Запахи, з яких створюється парфумерний букет, називаються нотами. Кожна нота передає один особливий аромат. З"єднани воєдино, вони стають парфумами, які виступають ароматичним аксесуаром. Важливо, що перехід від одного запаху до іншого відбувається поступово. Щоб було легше орієнтуватися у парфумерних складах, усі аромати поділені на кілька груп. Розглянемо їх описи:

  • Квіткова група — це аромати садових та польових квітів. Зазвичай квіткові ноти ароматів парфумів майстри поміщають у "серце". Це означає, що вони звучать найдовше і виразніше. Квіткові ноти часто оточують фруктовими та зеленими акцентами. Аромати цієї групи символізують жіночий початок.
  • Фруктові ноти дарують парфумерної композиції солодощі, терпкість, соковитість, свіжість. У парфумерії використовуються ноти садових, диких та екзотичних фруктів. Їх майстри люблять укладати в "серце" композиції. Фруктові парфуми цінують жінки та чоловіки за те, що вони дарують гарний настрій та тонізують.
  • Деревні ноти — це запах кори та смоли, свіжого спилу сандалу, сосни, кедра. Вони наділяють композицію теплими лісовими мотивами. Їх, як правило, укладають у "серце" ароматичної симфонії. Деревні ноти згладжують надмірну насолоду та забезпечують парфумам багатогранність. Деревні парфуми носять люди, які хочуть підкреслити шляхетність та елегантність образу.
  • Цитрусові ноти часто використовують на початку композиції. Вони забезпечують букет свіжою гіркотою та бадьорістю. Для цього парфумери використовують запахи мандарину, лайма, апельсина, лимона, грейпфрута. Хороше поєднання цитрусових нот з квітковими та дерев'яними нюансами. Цитрусові парфуми обирають активні люди. Відмінно використовувати такий парфум влітку, тому що він дарує свіжість.
  • Пряні ноти в ароматах поєднують запахи спецій. У них чути гостроту, насолоду, гіркоту. Їх використовують у серцевих нотах та в базі. Пряні парфуми обирають незалежні та впевнені в собі люди.
  • Мускус і амбра — одні з найдорожчих парфумерних інгредієнтів. Їх використовують для з'єднання всіх інгредієнтів букета в єдину композицію. Їхнє місце в парфумах — шлейф ароматичної симфонії. Досить специфічні запахи використовують, щоб наділити парфумерний продукт чуттєвістю та сексуальністю.
  • Фужерні ноти це мох, кумарин. Вони надають парфумам дурманливе трав'яне звучання. Насамперед фужерні акорди використовувалися виключно в чоловічих парфумах для надання їм ексклюзивних відтінків. Сьогодні їх часто використовують у жіночих парфумах. Фужерні ноти наділяють жіночий парфум глибиною.

Це далеко не повна класифікація нот. Є ще пудрові, гурманські, морські аромати та інші. Перелічені лише деякі різновиди, щоб вам легше було орієнтуватися у парфумерному світі. Щоб створити аромат з характером, парфумерам доводиться об'єднувати компоненти у складний букет. Саме так виходить унікальна парфумерна симфонія. А покупцям легко визначити, як звучатиме аромат, якщо вони знають, що входить у склад.

Що таке верхні ноти аромату

Верхні ноти парфумів — це початковий акорд. Легкі летючі компоненти визначаються носом з першого моменту знайомства з парфумами. Але тримаються на шкірі вони не більше 15-25 хвилин. Вони найяскравіші у букеті, виконують головне завдання — створюють настрій парфумів. По верхніх нотах у споживача складається враження про парфумерний продукт.

ноти аромату

Іскриста свіжість цитрусових приваблює парфумерів. Тому запах мандарину, грейпфруту, лайма — популярні аромати верху парфумів. Вони забезпечують парфум легким, свіжим характером. Ще поширений варіант верхніх нот — зелені аромати. Вони, будучи відображенням природної свіжості, допомагають створити контраст із солодким квітковим чи фруктовим серцем. Морські верхні ноти оточують людину прохолодним бризом. Вони добре поєднуються з деревними, шипровими та шкіряними нотами серця.

Що таке ноти серця в парфумах

ноти серця у парфумах

Серцеві ноти приймають естафету у верхніх нот букета. Це основна тема парфумів. Вони звучать м'якше, але чуттєвіше. Ноти серця в парфумах — менш леткі компоненти, які тримаються на шкіри до 3 годин. Популярні ноти серця в парфумах — фруктові, квіткові, пряні, деревні запахи. Завдяки різноманіттю таких ароматів парфумерам вдається створювати цікаві ароматичні поєднання.

Що таке базові ноти у парфумах

Базові ноти парфумів - це завершальні аромати парфумів. Для бази парфумери обирають олії з низькою летючістю. Вони фіксуються на шкірі та тримаються до 24 годин.Основні ноти парфуму розкриваються поступово. Вони глибокі, спокійні. Часто для формування шлейфу у парфумерії використовують деревні, мускусні, амброві ноти.


Поширені запитання

❓ Як створюється парфумерний букет?

❤️ Парфумер вигадує новий аромат. Потім, використовуючи речовини з різною летючістю, з'єднує їх в одному флаконі. Процес можна порівняти з написанням музики — яскраві ноти, кульмінація, що наростає, і плавне згасання мелодії.

❓ Чи можуть ті самі запахи бути на різних рівнях піраміди?

❤️ Так. Але звучатиму вони по-різному. Наприклад, ваніль у верхніх нотах буде солодкою та яскравою. А в шлейфі вона буде обволікаючою.

❓ Чому в ароматі я чую інші ноти?

❤️ Різночитання у парфумерії — це нормально. Нюх — складний орган почуттів, що допомагає людині сприймати реальність. Кожен із нас оцінює навколишній світ по-своєму, у тому числі й запахи. Тому одні й самі парфуми різні люди «чують» по-різному.

❓ Як дізнатися, якими нотами запах розкриється на шкірі?

❤️ В описі парфумів вказуються ноти верху, серця, шлейфу. Але слід пам'ятати, що склад лише вказує на те, яку ідею прагнув реалізувати парфумер. на шкірі різних людей букет может розкриватися по-різному.

Поділитися статтею:
Наші соц мережі