Безкоштовна доставка при покупці понад 750 грн

Як робити формові свічки із соєвого воску своїми руками?
4143
18 груд 2022
Як робити формові свічки із соєвого воску своїми руками?

Як робити формові свічки із соєвого воску своїми руками?

Соєвий віск – це популярний натуральний матеріал виготовлення свічок, що став екологічною альтернативою парафіну. Соєвий віск має природний склад, тому що сировина для його виробництва повністю органічна. Свічки з рослинного воску горять довше за парафінові вироби, вони практично не коптять, не залишають стійких слідів на одязі, руках, столі — краплі рослинного воску легко видаляються теплою водою. Бажаєте дізнатися більше? В рамках однієї статті ми розповімо, як і з чого одержують рослинний соєвий віск і, найголовніше, як із нього зробити ароматичну свічку в домашніх умовах.

Що таке соєвий віск і як його роблять

Соєвий віск одержують шляхом переробки соєвих бобів. Спочатку із сировини виділяється олія, а вже з неї виготовляють свічковий віск. Жирна та щільна за консистенцією маса білого кольору не має запаху. Вона чудово вбирає та віддає аромати при горінні, тому ідеально підходить для виробництва ароматичних свічок, плавиться — при температурі 53 °C.

Цікаво знати: Офіційна історія появи соєвого воску – кінець минулого століття. Американець Майкл Річардс відкрив виробництво з виготовлення натуральних свічок із продуктів бджільництва. Проте бізнес виявився економічно невигідним — собівартість продукції із бджолиного воску була надто високою для пересічних покупців. Підприємець почав шукати недорогу рослинну сировину, яка б змогла врятувати справу. За рядом показників переваги соєвого воску були незаперечними — він плавиться за відносно низьких температур, добре проводить аромати і має доступну вартість.

Щоб отримати олію із сої:

 • очищають боби;
 • за допомогою хімічних реакцій виділяють олію;
 • віджимають сировину;
 • фільтрують і рафінують олію.

З однієї тонни сої одержують до 280 кг олії. Його гідрогенізують, щоб одержати твердий стан. Потім воскові пластівці надходять у виробництво свічок.

Види соєвого воску

Його можна умовно розділити на великі категорії. Перший вид підходить для свічок у контейнерах. Другий — для свічок-колон. Вони відрізняються експлуатаційно-технічними характеристиками. Так, віск PB, що використовується для "колон", не підійде для свічок у контейнерах. Тут потрібен продукт із високими властивостями зчеплення з формою. А продукція PB виду не дає необхідного результату. Є ще кілька поділів воску для свічок, на яких варто зупинитись:

 • Продукція з маркуванням CB-135 має t плавлення 50 C. Вона складається на 90% з олії соєвих бобів. На 10% відсотків, що залишилися, припадають інші рослинні олії (кокосова та ін). CB-135 часто використовують у виробництві масажних свічок, оскільки він безпечний для шкіри, не викликає реакцій.
 • CB-Advanced підходить для виробництва контейнерних свічок. Плавиться маса при температурі 44 C. Речовина демонструє високу зчіплюваність зі скляним посудом, добре передає аромат, гарного розтоплюється при горінні.
 • CB-Xcel — віск плавиться при 52 C. Ця речовина не містить інших рослинних олій — на 100% складається з продукту соєвих бобів. Добре розкриває ароматичні добавки, при горінні свічка дає рівне світло, рівномірно тане. Віск цього добре фіксується на посуді.
 • PB — віск для силіконових форм і для свічки поза контейнером. Він тане при температурі 54,5 C. Свічки виходять з гладкою поверхнею, не тріскаються і не розшаровуються. Матеріал відмінно передає аромат при горінні, не коптить.

Чому соєвий віск кращий за парафін

Багато керівників-початківців задаються питанням: "Віск або парафін". Якщо ви регулярно тримаєте свічку у житловому приміщенні, то однозначно ваш вибір — це свічка із соєвого воску. У чому переваги цього матеріалу:

 • При горінні не виділяє різкого запаху, шкідливих речовин. Це його головна перевага. Для порівняння: парафінові свічки виділяють толуол і бензол. Регулярне вдихання цих речовин може негативно вплинути на здоров'я.
 • Температура плавлення соєвого воску набагато нижча, тому обпектися краплею, що впала, складно. З парафіном все навпаки. Розплавлений парафін, що потрапив на шкіру, може спричинити термічний опік.
 • Сліди на одязі, поверхнях залишаються як при використанні соєвих, так і при використанні парафінових свічок. Але краплю соєвого воску ви приберете теплою водою. Якщо ж слід залишила парафінова свічка, без бензину вивести його не вийде.
 • Свічки із сої горять довше, рівномірно, без запаху. Вони краще віддають аромат композиції, яку додають в обсязі 8-10%.

Що потрібно для виготовлення свічки

Якщо ви вирішили зробити свічку із соєвого воску своїми руками, треба купити сировину. Це плавкі пластівці або гранули соєвого воску, пігмент, аромат для свічки та гніт. Пропонуємо інструкцію з виготовлення:

свічки із соєвого воску

 • 50 г соєвої сировини знадобиться для виготовлення маленької свічки-циліндра. Кілограму пластівців вистачить для виробництва 10 свічок середнього розміру.
 • Для кожної свічки буде потрібно гніт і спеціальний тримач. Так називається невеликий диск, що утримує гніт по центру свічки.
 • Соєва олія має білий колір. Якщо ви хочете, щоб ваша свічка була кольоровою, потрібно купити свічковий барвник. Не можна використовувати харчові барвники чи фарби для образотворчого мистецтва, оскільки вони можуть зіпсувати віск.
 • Ароматична олія продається у спеціалізованих магазинах. Її додають у рецепт у співвідношенні 8-10% від маси воску. Популярні варіанти: безбарвні свічки з ванільним ароматом, зелені свічки — з квітковим, рожеві — з ягідним, фіолетові — з нотами бузку, лаванди. Помаранчеві свічки часто роблять із ароматом лимону, мімози, банану.

Процес виготовлення свічок із соєвого воску

Підготуйте посуд для ароматизованої свічки. Це може бути фігурна склянка зі скла, фольги, металу, дерева. Найкращими вважаються скляні стаканчики, тому що вони дозволяють насолодитися гарним видом свічки крізь прозору стінку. Треба очистити ємність від пилу, бруду, крапель води. Просушити її.

Встановіть гніт, зафіксуйте диск на дні склянки за допомогою липкої підкладки. Переконайтеся, що гніт надійно закріплений. Якщо у нього не липка сторона, зафіксуйте його краплею воску.

Як розтопити соєвий віск

Щоб топити гранули або пластівці воску, скористайтеся пароваркою або звичайною водяною лазнею — двома каструльками різного розміру. У посуд більшого діаметра наливається вода. Каструля вирушає на вогонь. У ємність меншого діаметра викладається соєва сировина. Потім маленька каструлька встановлюється в посуд, який з водою стоїть на газу.

Дайте соєвому воску розплавитись, періодично помішуючи його до повного зникнення грудок. Також можна придбати у спеціалізованих магазинах ремесел спеціальне обладнання, яке називається електричним воскоплавом. Не потрібно варити масу до закипання. Більше того, не допускайте її нагрівання понад 85 C. Ідеально — зняти каструлю з вогню, як тільки віск "попливе". Залишається в теплу суміш додати пігмент та аромат.

За якої температури заливати соєвий віск

Розплавлений соєвий віск змішують з барвником та ароматичним компонентом при температурі 55-65 C. Відразу після перемішування компонентів можна заливати віск у форми. Тобто температура заливки дорівнює 55-65 C. Він має бути прозорим, легко текти. Якщо з'явилися матовість і непрозорість, матеріал набув щільності, отже, він почав застигати. Його знову необхідно нагріти до отримання рідкого стану. Аромасвічі потрібно залишити у стані спокою на три доби. За цей час віск остаточно застигне і формова свічка з соєвого воску буде готова до використання.

свічка із соєвого воску

Якщо цей процес видається вам складним, завжди можна купити готові ароматичні свічки із соєвого воску у перевіреного виробника. У цьому випадку ви заощаджуєте час і сили, отримаєте у користування якісний продукт, виготовлений з дотриманням технології із чистої сировини.


Часто задавані питання

❓ Скільки потрібно соєвого воску на одну свічку?

❤️ З одного кг сировини виходить приблизно 10-12 невеликих свічок.

❓ Де купити соєвий віск для свічок?

❤️ Його продають спеціалізовані магазини рукоділля.

❓ Скільки горить свічка із соєвого воску?

❤️ Час горіння свічки 50 мл із соєвого воску досягає 10 годин. Чим більше свічка, тим довше вона радуватиме вас приємним ароматом.

❓ Скільки застигає соєвий віск?

❤️ Для повного застигання свічки її потрібно залишити на дозрівання на 48-72 години. Тільки після цього її можна використати.

Поділитися статтею:
Наші соц мережі